Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Subskrypcja

Wizyt:
Dzisiaj: 1Wszystkich: 60358

10 wystaw na 10-lecie Fundacji Otwarta Pracownia Twórcza, FOPT

2018-05-04 18:26
Galeria

Od 4 maja zapraszamy na pierwsza wystawę z cyklu 10 wystaw na 10-lecie działania FOPT ( Fundacji Otwarta Pracownia Twórcza). 
Prezentowane będą dzieła nieformalnej grupy artystów Stan Rzeczywisty- nocne spotkania z twórcami.
Grupa twórców działa od 2013 roku na Pradze-Północ dynamicznie uczestnicząc w życiu artystycznym Warszawy, Polski (im.in.: ogólnopolska Noc Muzeów, Święto Pragi, czy Święto ulicy Ząbkowskiej i Konesera) a także zagranicy.
Od 2017 roku działania grupy skupiają się na pokazach i promocji dokonań twórców we wspólnych wystawach interdyscyplinarnych.
Na wystawie zobaczymy malarstwo, grafikę i rzeźby:
Magdaleny Hajnosz, której twórczość malarska unika powszechnie znanych schematów. Oscyluje pomiędzy ekspresją figuralną a abstrakcją ekspresyjną,coraz bardziej zbliżając się do abstrakcji, wciąż bliska jest naturze. Dominuje swoboda gestu i koloru, towarzyszy jej twórczości żywa wyobraźnia formalna i kolorystyczna.
Edyty Dzierż – inspiracje do swojej twórczości czerpie z natury .Tworzy rzeczywisto-abstrakcyjne kompozycje nasycone mocnym pryzmatem kolorów i zdecydowaną kreską wycinającą zdecydowane kompozycje jej obrazów.
Joanny Świerczyńskiej – dla której źródłem tematów do obrazów są news-y umieszczone w gąszczu współczesnych przekazów. Zdjęcia , fragmenty felietonów, czy anonse zamieszczane w codziennych periodykach. W sposób plastyczny przetwarza zauważany świat nasycając obrazy talentem i kobiecą intuicją.
Julity Delbar- Fotografie artystki są jak najmniej przetworzone komputerowo. Zdjęcia buduje światłem naśladując starych mistrzów fotografii oraz malarstwa. Tworzy akty i portrety w starym stylu. 
Zofii Kubickiej - Tworzy rzeźby figuratywne. W obszarze jej zainteresowań twórczych jest zawsze człowiek i jego korelacje z otaczającą przestrzenią. W rzeźbach akcentuje gest wynikający z naturalnej symbiozy z naturą. Tworzy rzeźby subtelne i kobiece.
Leszka Gęsiorskiego - Przestrzeń, cisza, spokój i kontakt z natura uwrażliwiły go na piękno i rozwinęły niezwykłą wyobraźnie. Tworzy grafiki, malarstwo.
Jana Kubickiego - Jego prace wychodzą poza granice tradycyjnie rozumianej formy rzeźbiarskiej.
Artysta zaprasza do symbolicznego poszukiwania archetypów sztuki określanych jako porzucone świadectwa działalności człowieka. 

Wystawa trwać będzie od 4 maja do 10 maja 2018 r Start od godz 18.00
Miejsce : Centrum Kreatywności , ul. Targowa 56, Warszawa

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz

Facebook